czwartek, 22 listopada 2012

Liebster Blog

Liebster Blog to wyróżnienie przyznawane autorom blogów przez innego blogera jako wyraz uznania "za dobrą blogową robotę". Mój blog dostał to wyróżnienie od
Mad About Journey.

Rzecz polega mniej-więcej na tym, że podajemy (linkując) kto nas nominował, a także kilka blogów które my nominujemy do tej nagrody, oraz zadajemy klika pytań, na które nominowani mogą odpowiedzieć. Sami też na nie odpowiadamy. Nie możemy nominować bloga, który nas nominował.

Głównym celem jest popularyzacja blogów, które uważamy za warte popularyzacji.
Moi nominowani to:
 1. Antysocjal-bis
 2. Żyjąc wiarą w REALNYM świecie
 3. Blog Erinti: wersja onet oraz wersja blogspot
 4. Magia w Tuskulum
 5. Flavia de Luce
 6. racjonalne oszczędzanie
 7. Korzystne zakupy
 8. Refotografie
 9. Jak oszczędzać pieniądze
 10. Old Bear bloog
 11. Mad About Food
A oto moje pytania?
 • Dlaczego Pan/Pani/Ty prowadzi/prowadzisz bloga?
 • Co Pan/Pani/Ty zmieniłby/ś w Polsce/Europie?

I odpowiedzi:

 • Zaczęło się od tego, że chciałem podzielić się wrażeniami z miejsc jakie odwiedziłem podczas moich turystycznych eskapad. Do tego pomału dochodzą moje przemyślenia  i posty propatriotyczne (czasem też zahaczające o turystykę).
 • Mniej podatków, proste prawa. Żeby nie było takich "kwiatków", że koleś z kilkoma wyrokami chodzi po wolności i zakłada kolejne Złote Bursztyny i robi wałki na grube miliony , a samotną matkę policja o piątej rano wyciąga przy dzieciach z łóżka za głupie dwa tysie. Żeby założenie firmy nie wiązało się z niepotrzebną biurokracją (na chorobę jakieś PKD?) i płaceniem rekietu zwanego składką ZUS. Żeby przywrócono Karę Śmierci za morderstwo z premedytacją i gwałty na dzieciach.
  Aby Europa przestała wstydzić się chrześcijańskich korzeni, aby pokazano pewnym śniadym przybyszom, że są gośćmi i ich psim obowiązkiem jest dostosować się do obyczajów gospodarzy a nie narzucać swoje prawa, wyciągać łapę po socjał i mnożyć się jak wściekłe króliki. A jak się to nie spodoba wziąć za mordę i wyrzucić na zbity pysk.


5 komentarzy:

 1. Dlaczego Pan/Pani/Ty prowadzi/prowadzisz bloga?
  1. Aby dzielić się wiarą i biblijnym spojrzeniem na świat.
  2. Aby się rozwijać.
  3. Aby archiwizować swoje nauczanie, przemyślenia, refleksje.
  4. Aby poznawać ciekawych ludzi.
  5. Aby dać się poznać innym od mniej formalnej strony.


  Co Pan/Pani/Ty zmieniłby/ś w Polsce/Europie?
  Zmniejszyłbym rolę państwa i biurokracji w życiu obywateli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominowanie mnie. Odpowiedzi na pytanie znajdą się w stronie "o mnie" na blogerze i onecie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za wyróżnienie :-) Obiecuję wkrótce się wywiązać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej Rafał,

  Ja również bardzo dziękuję za nominację. Odpowiadając krótko na pytania:

  1. Dlaczego prowadzę bloga "Jak oszczędzać pieniadze"?

  Chcę robić coś dobrego dla innych i jednym z dużych tematów, w których mam co powiedzieć (i wydaje mi się, że potrafię) jest temat oszczędzania i szeroko pojętego pomnażania stanu posiadania (w rozsądny sposób). Powodem do powstania bloga było również to, że doskiwerał mi brak precyzyjnych informacji, np. o tym ile kosztuje sprzęt A, sprzęt B, ile można realnie zaoszczędzić (w złotówkach). Brakowało mi także przełożenia generycznych porad na konkrety. Uznałem, że zapełnię tą lukę. I zdecydowałem się na odważny krok jakim jest ujawnienie własnych kosztów oraz stanu posiadania. Mam nadzieję, że starczy mi zapału, czasu, konsekwencji aby przekazać to wszystko co wiem i czym mogę się podzielić :) Gorąco zapraszam do lektury mojego bloga :)

  Ad. 2. Co zmieniłbym w Polsce/Europie?

  To jest bardzo wielowymiarowe pytanie. Zacznę od rzeczy bardzo trudnej, ale potrzebnej: uprościłbym zasady prowadzenia biznesu w Polsce po to by maksymalnie uwolnić kreatywność ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) Na pytania odpowiem na wyróżnionym przez Ciebie blogu :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń