niedziela, 1 grudnia 2013

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest ekumeniczną  akcją czterech organizacji charytatywnych: Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Caritas Polska i ELEOS, reprezentujących kolejno Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Rzymskokatolicki i Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Podczas akcji są rozprowadzane świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na projekty na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych,  pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach  życiowych.

Chciałbym zachęcić wszystkich moich Szanownych Gości do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Świece są do nabycia w parafiach ww. Kościołów. Pamiętajmy, że kto sieje obficie, obficie też żąć będzie 2 Kor. 9:6b.


Świece w wersji diakonijnej.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom na stronie Diakonii KEA
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom na stronie Caritas Polska

2 komentarze:

 1. Czcigodny Refaelu
  I dlatego ja takie świece kupuję. A gdy jestem molestowany przez dzieciaki które w dobrej wierze (albo w celu podwyższenia stopnia ze sprawowania) zbierają na "Jurka" , zawsze odpowiadam że datki na cele charytatywne kieruję do organizacji którym ufam. A na "Przystanek Wódy w sztok" (i "ziela" też) i taplającą się w błocie hołotę nie dam ani grosza.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czcigodny Niedźwiedziu,
   wystarczy spojrzeć jaki procent zebranych pieniędzy pochłaniają koszty działalności Diakonii czy bratniej Caritas i jaki organizacji faceta w czerwonych portkach, by od razu wiedzieć kto NAPRAWDĘ pomaga.

   pozdrawiam serdecznie

   Usuń